Modne miejsca z pysznymi tekstami

Kultowe zapiekanki w postaci artykułów sieciowych

aktualności

Jakie zamki do drzwi wejściowych

Ostatnio na rynku znajdujemy tak duży wybór drzwi, czy montowanych w nich zamków, że często gubimy się w tym gąszczu ofert, marek i modeli, nie wiedząc który będzie dobrze spełniał swoje zadanie i na który się zdecydować. Ten artykuł ma na celu nieco ułatwić nam wybór odpowiedniego rozwiązania. Omówimy w nim jakie zamki do drzwi wejściowych istnieją, jakie funkcje spełniają i do jakich pomieszczeń, czy budynków nadają się najlepiej. Mamy nadzieję, że ta krótka analiza pomoże ci w dokonaniu odpowiedniego wyboru i zakupie zamka, który będzie spełniał twoje oczekiwania.

Zwykły zamek do drzwi wejściowych

Chociaż na rynku mamy taki duży wybór zamków do drzwi wejściowych cena bardzo często odgrywa znaczącą rolę przy wyborze. Właśnie dlatego najczęściej mimo wszystko stosowane są najzwyklejsze zamki, które nie są wyposażone w żadne dodatkowe funkcje. To prawda, że taki zamek często dostajemy już w pakiecie z drzwiami, na które się decydujemy, lub jeśli kupujemy mieszkanie, które są już zamontowane. Wiele osób nie myśli więc już o tym, czy trzeba by coś ulepszyć lub zmienić, ale po prostu cieszy się gotowym rozwiązaniem i tym, że nie wymaga ono pracy i zachodu. I trzeba przyznać, że w większości przypadków taki zwykły zamek jest wystarczający i dobrze spełni swoją rolę. Jednak istnieją miejsca i sytuacje, które wymagają zastosowania innych rozwiązań, jak chociażby takich, które gwarantują większe bezpieczeństwo.

Zamek antywłamaniowy

Jednym z zamków do drzwi wejściowych, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa jest zamek antywłamaniowy. Jest on wyposażony w dodatkowe zabezpieczenia oraz wykonany z materiałów, które trudniej zniszczyć, tak aby ewentualny złodziej, czy inna niepowołana osoba nie mogła włamać się do naszego mieszkania, czy też innego pomieszczenia, w którym przechowujemy cenne rzeczy lub informacje, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Taki zamek jest więc dobrym zabezpieczeniem naszego domu, biura, czy innego lokalu, przed kradzieżą. Jednymi z najbardziej popularnych jeśli chodzi o tę dziedzinę są zamki do drzwi wejściowych gerda, czy też zamki do drzwi wejściowych gu.

Zamek szyfrowy i kłódka szyfrowa

Innym rodzajem zamka, który daje nam większe poczucie bezpieczeństwa, jest wspomniany wyżej zamek szyfrowy. Tego typu zamki do drzwi wejściowych wymagają wprowadzenia zakodowanego wcześniej szyfru, po wprowadzeniu którego drzwi automatycznie się otworzą, zapewniając nam dostęp do danego pomieszczenia, które jest w ten sposób zabezpieczone. Takie zamki znajdują zastosowanie w większych firmach, w których tylko część personelu zna kod, a tym samym ma dostęp do określonego pomieszczenia. Istnieje także inny rodzaj zamka szyfrowego, a mianowicie kłódka szyfrowa, stosowana do zabezpieczenia ważnych skrzynek, szafek lub innego rodzaju elementów, które wymagają zapewnienia im dużego bezpieczeństwa. Wybór zamków do drzwi wejściowych jest więc spory i zdecydowanie się na jeden konkretny, będzie zależało od naszych potrzeb.