Modne miejsca z pysznymi tekstami

Kultowe zapiekanki w postaci artykułów sieciowych

ogólna

Gdzie zjeść w Łodzi i co?

Łódź jako trzecie miasto pod względem liczby mieszkańców przyciąga mnóstwo turystów każdego roku. Nie ma w tym nic dziwnego, a ten artykuł wytłumaczy jakie miejsca warto zobaczyć w stolicy województwa łódzkiego.

Łódź to kolebka filmu i prawdziwa kuźnia talentów aktorskich. To właśnie w tym mieście powstała słynna szkoła filmowa, która co roku wypuszcza najlepszych absolwentów, którzy chętnie grają w hollywoodzkich produkcjach, jak i rodzimych filmach. Obok pytań przechodniów typu gdzie zjesc w lodzi, powstaje kolejne: gdzie znajduje się słynna Aleja Gwiazd?

Aleja Gwiazd została zapoczątkowana przez Jana Machulskiego, który był zafascynowany amerykańską Walk of Fame, którą chciał przenieś na polskie podwórko. Cała akcja zakończyła się sukcesem już pod koniec lat 90-tych, a dokładnie w roku 1998, kiedy wspólnie z znanym projektantem Andrzejem Pągowskim zaprojektowali i zbudowali pierwszą gwiazdę. Obecnie Aleja gwiazd rozrasta się wzdłuż całej ulicy Piotrkowskiej i ludzi pytają się tylko gdzie można dobrze zjeść w Łodzi, zamiast gdzie jest Aleja Gwiazd. Słynne postaci z show-biznesu, które maja swoją gwiazdę to m.in. Beata Tyszkiewicz, Wojciech Killar, Jerzy Stuhr, Jan Machulski, Zbigniew Cybulski oraz wiele innych gwiazd.

Łódź jest pełna wspaniałych atrakcji turystycznych oraz restauracji, gdzie można zjeść smaczne i tanie dania kuchni polskiej, jak również azjatyckiej i amerykańskiej.