Właściwości oleju sezamowego

przez | 3 lutego, 2022

Olej ten jest bogaty w minerały, witaminy, substancje odżywcze, a także w kwasy tłuszczowe. Dlatego też powinien być stałym składnikiem codziennej diety. Witaminy wchodzące w jego skład to m.in.: kwas foliowy, witaminy A i E, witamina B6, niacyna oraz ryboflawina.

Fitosterole, które znajdziemy w oleju sezamowym, przyczyniają się do redukcji złego cholesterolu we krwi, dlatego jest to produkt wskazany w profilaktyce miażdżycy. Sezamina zawarta w oleju, nie tylko spowalnia proces gromadzenia się tkanki tłuszczowej, ale również dostarcza mięśniom niezbędnym składników odżywczych. Stosowanie go jest zalecane osobom przechodzącym przez okres rekonwalescencji, gdyż minerały będące w jego składzie, wpływają na pracę narządów wewnętrznych.

Dzięki swoim wszystkim zbawiennym właściwościom regularnie stosowany wspomaga cały organizm

Pomagając w zachowaniu doskonałej kondycji – fizycznej, jak i psychicznej. Codziennie zażywany może zmniejszyć bóle głowy oraz migreny, pomaga w walce ze stresem, zapobiega rozwojowi cukrzycy typu 2, wspiera procesy detoksykacji całego organizmu, a także pomaga łagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Czy można używać olej sezamowy w parowarze? Oczywiście!