Oczyszczamy ciało z toksyn

przez | 31 marca, 2020

Niezależnie od tego, jak zdrowo odżywialibyśmy się na co dzień, do naszego organizmu i tak dostają się toksyny. Mogą one pochodzić zarówno z powietrza, które wdychamy, jak i z pokarmów, które spożywamy. Nagromadzenie takich składników w organizmie powodować może szereg negatywnych objawów poczynając od bólu głowy, a kończąc na rewelacjach żołądkowych.

Od pewnego czasu bardzo modny stał się tak zwany detox (detoks), czyli kilkudniowe oczyszczanie organizmu z toksyn. Metody na tego rodzaju detox jest w sieci tysiące. Polecają je zarówno blogerki, jak i celebryci. Czy jednak rzeczywiście tego rodzaju zabiegi przeprowadzane na własną rękę są bezpieczne? Czy tak naprawdę są one skuteczne?

Czy to bezpieczne?
Do najbardziej popularnych sposobów pozbywania się toksyn zalicza się przede wszystkim przeprowadzanie kilkudniowej głodówki. Może ona opierać się jedynie na spożywanej wodzie lub też na specjalnych koktajlach warzywnych. Niezwykle trudno jest jednoznacznie określić skuteczność tej diety, ponieważ nie ma pomiaru ilości toksyn w organizmach. Na licznych blogach jednak przeczytamy, że osoby stosujące dietę tego rodzaju zauważyły u siebie zmiany, takie jak zmniejszenie częstotliwości bóli głowy czy też uczucia osłabienia. Zdaniem lekarzy stosowanie głodówek, nie jest wcale tak bezpieczne. Tak naprawdę, powinny stosować je tylko osoby o wyjątkowo dobrym stanie zdrowia.