Modne miejsca z pysznymi tekstami

Kultowe zapiekanki w postaci artykułów sieciowych

aktualności dom edukacja

Żaluzje fasadowe idealne dla Twojego domu

Dom – miejsce, które kojarzy nam się zazwyczaj z bezpieczeństwem, miłymi chwilami spędzanymi w gronie rodziny, czy ciepła atmosferą. Ostatnio jednak coraz częściej czujemy się we własnym domu mniej bezpiecznie i bardziej nieufnie, obawiając się włamania, czy kradzieży. Dlatego powstają coraz to nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w domach, mieszkaniach, czy różnego rodzaju innych pomieszczeniach i lokalach użytkowych. Wśród nich możemy wyróżnić drzwi antywłamaniowe, specjalne zamki, czy też ochronę naszych okien, jaką są rolety z funkcją antywłamaniową, wśród nich żaluzje fasadowe, które nie tylko nas chronią, ale również zapewniają szereg innych przydatnych funkcji. W tym artykule chcielibyśmy skupić się właśnie na tym rozwiązaniu. Zastanowimy się w jaki sposób tego typu rolety zapewniają nam bezpieczeństwo i co jeszcze nam oferują, a także po jakich cenach. Przemyślimy także, czy koszt tych żaluzji jest adekwatny do ich jakości.

Rolety z funkcją żaluzji typu shutters

Rolety z funkcją żaluzji, podobnie jak shuttersy zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu materiałów bardzo dobrych jakościowo i praktycznie niemożliwych do sforsowania przez potencjalnego włamywacza. To ich olbrzymia przewaga nad żaluzja fasadową, która nei ma żadnego zabezpieczenie przed włamaniem. Nic dziwnego, że cieszą się taką popularnością wśród mieszkańców domów jedno, czy wielorodzinnych. Co ciekawe jednak, coraz częściej można dostrzec odporne na silne wiatry rolety z funkcją żaluzji, a coraz rzadziej słabej jakości żaluzje fasadowe zewnętrzne w oknach mieszkań, czy to w blokach, czy kamienicach. Są to osłony, które z jednej strony, jak wspomnieliśmy zapewniają skuteczną blokadę antywłamaniową, z drugiej zaś strony nie sprawiają wrażenia ciężkich, czy topornych. Wręcz przeciwnie, są one lekkie, łatwe w montażu i sterowaniu, a przy tym praktyczne. Dzięki wykonaniu z aluminium oraz zastosowaniu odpowiednich lakierów, nie niszczą się i sprawiają wrażenie dopiero co zamontowanych nawet po kilku latach użytkowania, niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Są odporne zarówno na działanie silnego słońca, jak i bardzo niskich temperatur, opadów deszczu i śniegu, czy silnego wiatru. Dzięki temu pozwalają zachować odpowiednią temperaturę wnętrza i zaoszczędzić na ogrzewaniu, czy klimatyzacji. Ponadto, roleto żaluzje są odporne na uszkodzenia mechaniczne, co jest szczególnie ważne jeśli mieszkamy na parterze domu, czy bloku i okna skierowane są na ulicę. W takich warunkach mogłoby dojść do uszkodzeń, czy zarysowań, których unikniemy stosując właśnie ten typ rolet zamiast żaluzji fasadowych.

Rolety zewnętrzne zasilane słońcem

Rolety zewnętrzne często występują w wersji zasilanej energią słoneczną, działając na podobnej zasadzie jak panele słoneczne. Do sterowania roletami czy żaluzjami zazwyczaj niezbędny jest dostęp do prądu, więc tego typu rolety zasilane słońcem znajdą swoje zastosowanie szczególnie tam gdzie ze względu na trudności lub przerwy w dostawie prądu potrzebne są inne praktyczne rozwiązania. Co bardzo ważne, nie trzeba doprowadzać do niech żadnych kabli i prądu. Ponadto, na pewno spotkają się z zainteresowaniem osób, które chcą dbać o środowisko i stawiają na ekologiczne rozwiązania. Jeśli chodzi o zastosowanie tego typu rolet zewnętrznych solarnych ceny będą nieco wyższe niż w wypadku rolet zasilanych energią elektryczną czy żaluzji fasadowych, jednak ich koszt z czasem nam się zwróci, a ponadto nie będziemy uzależnieni od dostawców prądu. Co prawda, zazwyczaj tego typu rolety zapewniają możliwość ich krótkiego użytkowania w przypadku przerw w dostawie prądu, jednak może się ono okazać niewystarczające w miejscach, gdzie prąd znika na dłużej lub tam, gdzie po prostu chcemy być niezależni, czy też bardziej ekologiczni. Przy tak różnorodnych opcjach dostępnych na rynku oczywiście warto przyjrzeć się wszystkim dostępnym ofertom i wybrać coś co najlepiej trafi w nasze potrzeby. Jeśli chodzi o żaluzje fasadowe opinie na ich temat są generalnie rzecz biorąc negatywne. Szukając informacji na ich temat natrafimy na pewno na ewentualne uwagi i przestrogi, które pomogą nam wychwycić potencjalne niedogodności związane z zakupem i użytkowaniem żaluzji zewnętrznych, których największa wada jest niska odporność na silne wiatry. To z kolei umożliwi nam podjęcie trafnej decyzji i wyborze rolet zewnętrznych z funkcja żaluzji, idealnych dla nas przez długie lata.