Modne miejsca z pysznymi tekstami

Kultowe zapiekanki w postaci artykułów sieciowych

ogólna

Urologia – leczenia zapalenia gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego jest częstym schorzeniem urologicznym dotykającym młodych mężczyzn. Zapalenie jąder nie stanowi osobnej jednostki chorobowej, często jest powiązane z infekcją bakteryjną lub przebytymi zabiegami. 

Zapalenie gruczołu krokowego może powodować ostry ból, gorączkę, dyskomfort. Stanu tego nie należy lekceważyć. Szybka pomoc lekarza urologa może zatrzymać dolegliwości. Urologia Chorzów oferuje profesjonalną opiekę medyczną, w nowoczesnych gabinetach oraz badania przy użyciu najnowszego sprzętu diagnostycznego.

Zapalenie gruczołu krokowego – czym jest spowodowane?

Zapalenie gruczołu krokowego jest schorzeniem leczonym przez lekarza urologa. Choroba dotyka często młodych mężczyzn, aktywnych seksualnie. Nieleczone zapalenie gruczołu krokowego może wywoływać ostry ból, dyskomfort fizyczny i psychiczny, prowadzić do powstania poważnych problemów urologicznych.

Zazwyczaj zapalenie gruczołu krokowego powiązane jest z ostrym bakteryjnym zapaleniem prostaty lub przewlekłym zapaleniem, objawiającym się bólem miednicy.

Zapalenie wywołane przez bakterię może przybrać ostry przebieg wraz z gorączką (do 40 stopni), bólem, częstomoczem, pieczeniem cewki moczowej oraz osłabieniem strumienia moczy. Tak objawiającego się zapalenie gruczołu krokowego nie należy lekceważyć. Zaleca się szybką konsultację z lekarzem urologiem.

Poradania ortopedyczna w Chorzowie przyjmuje również pacjentów wymagających pomocy urologicznej.  W nagłych przypadkach wizyty wyznaczane są bez terminów oczekiwania.

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego może przebiegać bezobjawowo lub z nawracającymi infekcjami dróg moczowych.

W 10 % przypadków można wskazać na wystąpienie bakterii E. coli, Pseudomonas aeruginosa, Klebsiella spp., Proteus mirabilis. Przedostanie się bakterii do gruczołu prostaty może być wynikiem zakażenia dróg rodnych u partnerki, stosunków analnych i oralnych, braku higieny. Na zakażenie bakteryjne narażeni są panowie po przebytych biopsjach prostaty oraz zacewnikowani.

Zapalenie gruczołu krokowego – objawy urologiczne

Zapaleniu gruczołu krokowego mogą towarzyszyć bóle jąder, uczucie dyskomfortu w okolicy krocza, bóle w pachwinie, w podbrzuszu, bóle miednicy, częstomocz, trudności w oddawaniu moczu, nagłe uczucie parcia.

Leczone w poradni ortopedyczno – urologicznej zapalenie gruczołu krokowego może prowadzić do obniżenia potencji, zmniejszenia ilości spermy oraz pojawienia się w niej krwi.

Ostre zapalenie prostaty może wywołać nagłą, wysoką gorączkę, z dreszczami, pieczenie cewki moczowej oraz ostry ból.

Problemy urologiczne – kiedy nie należy odkładać wizyty u lekarza?

Zapalenie gruczołu krokowego, jest poważnych problemem, którego nie należy lekceważyć. Wizytę w poradni ortopedyczno – urologicznej w Chorzowie zaleca się zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów.

Nieleczona w odpowiednim czasie u lekarza urologa choroba może w późniejszym okresie wymagać długiej hospitalizacji.

Poradnia ortopedyczna w Chorzowie prowadzi diagnostykę chorób męskiego i żeńskiego układu moczowo-rozrodczego. W czasie wizyty istnienie możliwość wykonania niezbędnych badań min. badania usg, które pomaga w diagnozowaniu zmian chorobowych w jądrach. Badanie jest bezbolesne. W stanach zapalnych istnieje możliwość odczuwania bólu podczas uścisku. Badanie nie wymaga żadnego przygotowaniu, oprócz zachowania właściwej higieny osobistej.