Modne miejsca z pysznymi tekstami

Kultowe zapiekanki w postaci artykułów sieciowych

dom

Ocieplenie poddasza Kraków – izolacja za pomocą pianki poliuretanowej

Ocieplenie poddasza Kraków to najnowocześniejsza metoda izolacji

Ocieplenie poddasza Kraków a tradycyjne metody izolacji

Ocieplenie poddasza Kraków z pomocą pianki poliuretanowej to jedna z najnowocześniejszych metod izolacji strychu, pozwalająca na uzyskanie doskonałych efektów w uszczelnianiu domu. Znacznie różni się od tradycyjnych metod, takich jak układanie wełny na poddaszu – wełna mineralna jest bowiem trudnym do ułożenia, problematycznym i niezbyt zdrowym rozwiązaniem, generującym dużo pyłu. Obciąża także znacznie konstrukcję budynku. Pianka poliuretanowa jest o wiele łatwiejsza w montażu, bezpieczna, ekologiczna, a przy tym bardzo lekka.  

Dlaczego warto zdecydować się na ocieplenie poddasza pianką? Jest to materiał, który posiada wiele zalet. Do najważniejszych z nich należą: 

– szybkość montażu – pianowanie poddasza odbywa się metodą natryskową – fachowcy z pomocą pistoletów natryskowych nakładają równą warstwę pianki PUR, która doskonale przylega do powierzchni i rozszerza się, wypełniając wszystkie zakamarki konstrukcji. Tym sposobem można w wyjątkowo krótkim czasie ocieplić cały strych – prace mogą skończyć się w już w ciągu jednego dnia. Pianka bardzo szybko zastyga i wysycha, stając się twarda i niepodatna na uszkodzenia, dzięki czemu można w krótkim czasie podjąć się pozostałych prac wykończeniowych w budynku. 

– skuteczność – jak było wspominane, pianka po ocieplaniu natryskowym bardzo szybko zastyga, tworząc wyjątkowo szczelną warstwę. W porównaniu do innych metod, nie trzeba jej docinać czy uzupełniać – podczas montażu rozszerza się, wypełniając wszystkie, nawet najbardziej trudnodostępne zakamarki, co pozwala na uniknięcie jakichkolwiek luk w izolacji. Tym sposobem nawet cienka warstwa może skutecznie osłonić strych, nie dopuszczając do utraty ciepła czy wychłodzenia przez zimne powietrze z zewnątrz. 

– lekkość i oszczędność miejsca – w przypadku ocieplania pianką poliuretanową, wystarczy cienka warstwa, by zapewnić odpowiednią izolację poddasza. Jest to materiał w dodatku bardzo lekki, praktycznie nie obciąża konstrukcji domu, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie w każdym budownictwie. 

– bezpieczeństwo – ocieplenie poddasza w Krakowie za pomocą pianki PUR to bardzo bezpieczne rozwiązanie, jest to bowiem materiał, który po zastygnięciu jest nietoksyczny i nie ma wpływu na środowisko naturalne. Nie generuje także szkodliwych pyłów, dzięki czemu jest bezpieczny dla mieszkańców budynku. 

Ocieplenie poddasza w Krakowie a wykorzystanie pianki PUR

Ocieplenie poddasza w Krakowie z wykorzystaniem pianki PUR to doskonałe rozwiązanie w każdym budownictwie. Skutecznie izoluje i uszczelnia strych, sprawiając, że dom jest chroniony przed utratą ciepła, dzięki czemu jest bardziej ekologiczny i oszczędny, nie generuje bowiem wysokich rachunków za ogrzewanie. Można także w takim przypadku uczynić z poddasza pomieszczenie użytkowe, w którym będzie zawsze ciepło. Pianowanie poddasza spełnia wszystkie normy i odpowiada wymaganiom użytkowników, dzięki czemu jest to idealna metoda, którą warto rozważyć przy budowie własnego domu. Koszt ocieplania poddasza nie jest wysoki, przy czym jest to metoda o wiele skuteczniejsza od tych tradycyjnych.