Modne miejsca z pysznymi tekstami

Kultowe zapiekanki w postaci artykułów sieciowych

dom

Mieszkania na Tarchominie – dlaczego warto zdecydować się na rynek pierwotny?

Mieszkania na Tarchominie wyznacznikiem nowoczesnych nieruchomości.

Mieszkania na Tarchominie – lokalizacja

Mieszkania na Tarchominie to wyjątkowe, nowoczesne nieruchomości w stanie deweloperskim, dostępne na sprzedaż. Położone są w jednym z najpiękniejszych, a przy tym najspokojniejszych osiedli w warszawskiej Białołęce, co sprawia, że stanowią spełnienie potrzeb i wymagań każdej rodziny, pragnącej osiedlić się w stolicy. Lokale powstają w nowoczesnych budynkach, blisko potrzebnej miejskiej infrastruktury. Można z łatwością dostać się z nich do innych części Warszawy, co pozwala na łatwy i szybki dojazd do szkoły czy pracy.  

Choć mieszkania na Tarchominie to bardzo atrakcyjna opcja, która jest w stanie spełnić oczekiwania każdego nabywcy, wiele osób waha się, czy inwestować w lokale deweloperskie, czy może lepiej zdecydować się na tańsze nieruchomości używane. Choć w teorii ta druga opcja jest tańsza, okazuje się, że wcale nie musi być opłacalna – dzieje się tak ze względu na kilka kwestii, o których warto pamiętać, decydując się na zakup mieszkania w Białołęce w Warszawie.  

Pierwszą z nich są formalności oraz dodatkowe opłaty, jakie wiążą się z nieruchomościami używanymi. Ponieważ lokale w trakcie zakupu zmieniają właścicieli, konieczne jest przeniesienie własności z udziałem notariusza. Ponadto, nabywca jest zobowiązany zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych w wysokości 2%. Dodatkowo bardzo często zakup używanego lokalu wiąże się z koniecznością zapłaty prowizji dla pośrednika z biura nieruchomości, większość ogłoszeń jest bowiem wystawiana przez biura. Prowizja wynosi najczęściej 1-2% wartości nieruchomości. 

Mieszkania na Tarchominie – koszty

Drugą kwestią, która determinuje opłacalność zakupu mieszkania na Tarchominie, są ukryte koszty. W przypadku nowych lokali w stanie deweloperskim, nabywcy nie muszą się martwić o tego typu problemy – otrzymują bowiem nieruchomość w stanie idealnym,  w której nie trzeba nic poprawiać ani naprawiać. Można zająć się jej wykańczaniem oraz aranżacją od podstaw, dokładnie wyliczając przeznaczony na to budżet i ściśle się go trzymając, nie bojąc się nieprzewidzianych kosztów. W przypadku nieruchomości używanych pojawia się jednak bardzo często problem z przewidzeniem sumy, jaką będzie trzeba włożyć w lokal, by spełniał choć podstawowe wymagania i preferencje swoich nowych właścicieli. Choć przy oglądaniu mieszkania przed zakupem ma się świadomość, w jakim stopniu wymaga ono odświeżenia i drobnych napraw, ciężko jest przewidzieć koszt remontu, szczególnie w starszym budownictwie. Dopiero po zakupie mogą wyjść na jaw niektóre wady związane z lokalem, które będą wymagały wyłożenia dodatkowej sumy, by poprawić warunki panujące w pomieszczeniach. Sprawia to, że nowe mieszkania na Tarchominie stają się o wiele bardziej opłacalną inwestycją, gdzie można z góry zaplanować cały budżet i wszystkie poniesione koszty. Jest to więc lepsze rozwiązanie dla osób, które chcą mieć wpływ na wygląd i stan swojego przyszłego lokalu i nie chcą przejmować się ukrytymi kosztami, które mogą wyjść na jaw dopiero po pewnym czasie.