Modne miejsca z pysznymi tekstami

Kultowe zapiekanki w postaci artykułów sieciowych

biznes i ekonomia dom

Inwestycja w mieszkanie od dewelopera – czy to się opłaca?

Obecnie rynek nieruchomości oferuje bogaty wybór mieszkań, dlatego z pewnością znajdziemy takie, które będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania. Decydując się na tak dużą inwestycję warto oczywiście dwa razy przemyśleć sprawę, szczególnie że zazwyczaj musimy wydać na zakup nieruchomości wszystkie swoje oszczędności. Większość osób wspomaga się też kredytem hipotecznym. Jak kupić mieszkanie z rynku pierwotnego i nie popełnić błędu?

Od dewelopera lepsze

Decydując się na mińsk mazowiecki mieszkania mamy do wyboru nieruchomości, które już powstały lub takie, które dopiero są w budowie. Bez względu na to, na jaką opcję się zdecydujemy, warto przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy sprawdzić, czy firma deweloperska jest godna zaufania tj. czy ma prawo do gruntu, nie jest zadłużona, nie jest w trakcie ogłaszania upadłości itp. Po pierwsze sprawdźmy opinie o wykonawcy w sieci, tam można znaleźć dużo przydatnych informacji pochodzących od byłych klientów firmy. Po drugie zadbajmy o swoje sprawy na własną rękę i dowiedzmy się czy kondycja finansowa dewelopera jest dobra. Najlepszym rozwiązaniem będzie poproszenie inwestora o sprawozdania finansowe, takie dokumenty powinien nam przedstawić bez wahania. Chociaż obecnie każdy nabywca nieruchomości jest chroniony przez specjalną ustawę deweloperską, dzięki której pieniądze są zabezpieczone na rachunku powierniczym, to tak czy inaczej warto prześledzić działalność firmy. Nie zawsze będziemy mieć to szczęście, żeby trafić na uczciwego wykonawcę i zawsze trzeba się z tym liczyć. 

Oczywiście wybierając mieszkanie w Mińsku Mazowieckim trzeba mieć na uwadze nie tylko cenę czy lokalizację, ale także standard nieruchomości. Renomowane osiedla powinny mieć certyfikaty ekologiczne typu BREEAM, które wskazują na to, że dany budynek ma pozytywny wpływ na środowisko, ale też określają warunki życia służące zdrowiu mieszkańców. Większość współczesnych inwestycji powstaje w oparciu o ideę placemaking, chodzi o kształtowanie przestrzeni publicznej z wielotorowym podejście, tak aby nabywcy nieruchomości z chęcią spędzali czas zarówno na osiedlu i w swoim domu.

Co trzeba mieć na uwadze?

Podczas szukania w Mińsku Mazowieckim mieszkania, warto mieć na uwadze lokalizację, układ przestrzenny, infrastrukturę osiedla. Warto również sprawdzić, czy w najbliższym czasie w okolicy nie powstają nowe inwestycje, które mogłyby zakłócić nam spokój i zmniejszyć komfort mieszkania. Najczęściej dotyczy to takich inwestycji jak drogi szybkiego ruchu czy wysokie biurowce, ale nie tylko. Główną rolę będzie grała też oczywiście cena, to od niej będzie zależeć standard nieruchomości. Przeważnie im lepsza lokalizacja, tym wyższa cena, niemniej jednak warto myśleć przyszłościowo. Czasami lepszą opcja będzie wydanie większej kwoty pieniędzy i zamieszkanie bliżej centrum, wówczas będziemy mogli zaoszczędzić czas i pieniądze.