Modne miejsca z pysznymi tekstami

Kultowe zapiekanki w postaci artykułów sieciowych

ogólna

Herbata zamiast kawy – pobudzające właściwości zielonej herbaty

Dobroczynne właściwości zielonej herbaty są znane od wieków. Najwięcej herbaty zielonej pije się w krajach azjatyckich, stąd też pochodzi herbata, którą mamy w naszych domach. Wybór jest ogromny, dlatego jeżeli nie znamy się na poszczególnych odmianach, to możemy mieć problemy z wybraniem takiej, która będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania smakowe. Bardzo smaczna jest japońska herbata gyokuro oraz chińska Pi Lo Chun. Czy zdrowa herbata może być alternatywą dla napojów energetycznych lub kawy? Okazuje się, że tak!

Teina zamiast kofeiny

Jednym ze składników napoju z zielonej herbaty jest teina, którą można porównać do kofeiny, jaką spotykamy w kawie czy napojach energetycznych. Warto zdecydować się na zastąpienie kawy herbatą, ponieważ ta druga pobudza organizm do działania w dużo skuteczniejszy sposób. Choć działanie najzdrowszej herbaty na świecie przebiega w wolniejszym tempie, to cały proces jest dłuższy. Nie jest to jednorazowy zastrzyk energii, zielona herbata oddziałuje na nas pozytywnie przez cały dzień. Herbaciany pobudzać wpływa na funkcjonowanie naszego mózgu, poprawia koncentrację, dzięki temu możemy skupić się na swoich obowiązkach i pracujemy efektywniej. Teina pobudza umysł oraz ciała, dlatego napar z zielonej herbaty powinni być również osoby pracujące fizycznie czy trenujące na siłowni. Filiżanka herbaty przed aktywnością fizyczną sprawi, że będziemy wydajniejsi i szybciej się zregenerujemy. Zielonej herbaty, tak samo jak kawy nie można pić na pusty żołądek, ponieważ wytwarzane są wówczas kwasy trawienne.

Inne właściwości zdrowotne zielonej herbaty

Teina to nie wszystko. W zielonej herbacie równie ważną rolę pełnią przeciwutleniacze, dzięki którym zostają spowolnione procesy starzenia, zmniejsza się także ryzyko wystąpienia udaru  mózgu, zawału serca i niektórych odmian raka. Jeżeli chodzi o właściwości przeciwnowotworowe to badania na ten temat nadal trwają, także trudno wyrokować, czy rzeczywiście napój ma realny wpływ na zahamowanie tworzenia się komórek nowotworowych. Napar z zielonej herbaty wzmacnia system immunologiczny, będzie dobra na zatrucia pokarmowe, problemy z trawieniem. To dobry sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn, można ją pić także po zjedzeniu obfitego posiłku.

Oczywiście nie zawsze napój z zielonej herbaty będzie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Niestety zbyt duże ilości herbaty mogą przynieść odwrotne skutki, będziemy czuli się znużeni albo za bardzo pobudzeni i nerwowi, można wpaść również w anemię. Nie można pić zielonej herbaty, gdy cierpi się na wrzody żołądka, przed jej spożyciem warto sprawdzić, czy nie wchodzi w interakcję z lekami, jeśli takowe przyjmujemy.

Zielona herbata ma także właściwości odchudzające, wybór herbat na odchudzanie jest dużo, zielona będzie jednym z lepszych wyborów. Jak działa? Przyśpiesza przemianę materii i jest dobrym wsparciem w trakcie redukcji wagi.

Zielona herbata w butelce Na rynku można znaleźć wiele napojów z zieloną herbatą w składzie, nie mniej jednak większość z nich ma niewiele wspólnego z tym naparem. Wyjątek stanowi Soti Natural, czyli naturalna herbata gyokuro. To napój posiadający naturalny skład, posiada certyfikat Eko, zawiera wodę i zieloną herbatę, zresztą jedną z najszlachetniejszych odmianę gyokuro. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu parzyć herbaty w domu.