Modne miejsca z pysznymi tekstami

Kultowe zapiekanki w postaci artykułów sieciowych

aktualności

Dziecko u dentysty – pierwsza wizyta

Pierwsza wizyta dziecka u dentysty to duży stres zarówno dla malucha, jak i jego rodziców. Nikt z nas nie chodzi do stomatologa z chęcią, tymbardziej dzieci, które trudno przekonać do tego, aby dbały o zęby. Jak przeżyć pierwszy raz u dentysty?

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u stomatologa z dzieckiem?

Oczywiście najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego specjalisty, chociaż przebieg wizyty w dużej mierze zależy również od nas rodziców. Otóż, stomatolog dzieciecy  musi być osobą z odpowiednim podejściem do maluchów, najlepiej zdecydować się na współpracę z dentystą z polecenia. Ważne będzie także otoczenie w gabinecie, które powinno być przytulne. Najlepiej, jakby w poczekalni był zorganizowany specjalny kącik zabaw, wówczas maluch będzie mógł rozluźnić się przed wizytą. 

Ogromną rolę odgrywają rodzice, którzy muszą porozmawiać z dzieckiem i  wytłumaczyć mu jak dokładnie będzie przebiegać wizyta. Ważne jest to, aby nie straszy pociechy dentystą, jednak opisać, jak dokładnie będzie przebiegać wizyta. Wokół wizyty należy budować pozytywne skojarzenia, wyprawa do dentysty powinna być dla dziecka ciekawa, jak wycieczka np. do zoo. W domu można z dzieckiem pobawić się w dentystę, zachęcić je do obejrzenia i policzenia zębów. Takie zabawy pomogą rozładować napięcie i stres przed wizytą.